Merkon Tasarım

Web Sitesi Bakımı Niye Önemlidir?

Saldırıya uğramak

En önemli sebebimiz en belirgin olanı: güvenlik. Birçok kişi, sitelerinin çok küçük olduğu için bunun gerçekleşemeyeceğini düşünüyor – neden dünyadaki herhangi biri bunu kesmek ister? Eski bir sitenin saldırıya uğrama olasılığı, daha az güvenli kodlamaya ve güncel olmayan modüllere sahip olması nedeniyle çok daha büyüktür. Tek yapmanız gereken, hangi WordPress sürümünü kullandığınızı görmek için “sayfa kaynağını görüntüle” yi tıklamaktır. Bilgisayar korsanlarının modası geçmiş siteleri heklemesi bu kadar basittir işte.

Sitenizin Bütünlüğünde Hasar Riski

Güncelleme için ne kadar beklerseniz, siteniz çıkacak sıkıntı o kadar artar. Ne kadar sık güncelleme yaparsanız, sorun o kadar az ortaya çıkar. Güncellemeleri atlamak (3.0 ila 5.0 gibi) büyük bir hayır, çünkü sonunda bir gün yeni güncellemelere zorlanacaksınız. Ve bir gün, riskiniz çok daha artacak çünkü diğer modüller güncelliğini yitirecektir.

Boşa Zaman ve Para

Güncelleştirildiklerinde güncelleme yapamadığınızda, ancak geri dönüp daha sonra yapmanız gerektiğinde, çok daha büyük bir geliştirme ve Q / A çabasına dönüşür. Geliştiricinin güncellemeleri yapmak için daha fazla zaman harcaması gerekecektir, çünkü zaman içinde artan güncelleme ve modül değişikliği nedeniyle siteye etkisi daha fazladır. Etkilenen sitede artan işlevsellik nedeniyle KG için daha fazla zamana ihtiyaç vardır. Güncellemeyi kullanıma sunulduğunda uygulamak, sitenizi genel olarak iyileştirerek size en son ve en iyi işlevselliği sağlar.

Kullanılamayan Özellikler ve Kötü Kullanıcı Deneyimi

Site güncellemeleri, web sitenize yeni özellikler ve işlevler sağlar. WordPress veya Drupal siteniz için neden yeni özellikler istemiyorsunuz? Güncellemeyi ne kadar erken uygularsanız, o yeni işlevi o kadar çabuk alırsınız. Neden her zaman telefonunuzu güncellediğinizi düşünün. Yani, WordPress’in daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, genel deneyiminiz en son sürümü kullanan birinden çok farklı olacatır ve genellikle daha yavaştır.

Azalan Hız

Her sürüm, web sitenizi daha verimli hale getiren çeşitli performans iyileştirmeleriyle birlikte gelir. Bir siteyi ziyaret ettiğinizde ve yüklenmesi çok uzun sürüyorsa – sabırsızlanıyor ve gidip geliyor musunuz? Web sitesi performansı, dönüşümler ve site sonuçlarıyla el ele gider. Hızın SEO üzerinde de etkisi vardır. Bu nedenle, site hızınızı gözden geçirmek ve daha yavaş yükemeye neyin neden olduğunu belirlemek için YSlow veya Google Page Speed Insights gibi araçları kullanın.

Sitenizi güncellemek için yalnızca beşten fazla neden olsa da, en değerli olduğuna inandıklarımızı listeliyoruz. Bu düzenli güncellemeleri yapmak olası kesintileri önlemenize, zamandan ve paradan tasarruf etmenize ve sitenizi mümkün olduğunca güvenli hale getirmenize yardımcı olacaktır. Kendi başınıza üstesinden gelmek ezici ve göz korkutucu bir süreç gibi görünüyorsa endişelenmeyin, bu yüzden buradayız.

Merkona Tasarım’daki hedefimiz, arama motoru optimizasyonu, web tasarımı için en son web teknolojilerinden ve en iyi uygulamalardan yararlanmanızı sağlamak ve şirketinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hayata geçirecek zengin deneyimler uygulamaktır. Web sitesi geliştirmesi ve bakımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bize ulaşın.

Call Now ButtonArayın: 0530 950 6427
Whatsapp'a git
1
Bize Yazın!
Bugün tüm hizmetlerimizde % 25 indirim uyguluyoruz. Şimdi teklif alın!